Posted on

Minimalizm stylu duńskiego cenią obecnie projektanci na całym świecie i choć nie jest on tak znany jak modny trend rodem ze Skandynawii, jednak posiada kilka cech wspólnych i zyskuje coraz większą popularność. Czym jest, oszczędny w wyrazie i formie, styl duński i jak zaaranżować przestrzeń by nawiązywała do klimatu rodem z Danii z okresu lat 30. XX wieku?

 

Minimalizm ukryty w duńskim designie

 

Duński trend minimalistyczny to nic innego jak zerwanie z czystą funkcjonalnością, która w latach 30. minionego wieku stawała się dość popularna. W miejsce tego co praktyczne wprowadzono odważną jak na tamte czasy estetykę i tak powstały słynne do dziś duńskie meble. Jeśli nie wiemy czym się wyróżniają to warto spojrzeć na dodatki do mieszkania Bo Concept, które cechuje prostota idąca w parze z funkcjonalnością. Wśród mebli i dodatków tej marki znajdziemy m.in. sofy, krzesła, fotele, łóżka oraz inne meble przeznaczone do przechowywania, a także estetyczne dodatki do mieszkania. Wybierając je zyskujemy pewność, że będą ponadczasowe, a oryginalne faktury i kolorystyka sprawdzą się w nowoczesnych przestrzeniach mieszkalnych i użytkowych. Jeśli cenimy sobie styl duński, nawiązujący nieco do modnego obecnie stylu skandynawskiego, a jednocześnie szukamy sposobu na podkreślenie estetyki i nowoczesności pomieszczeń to warto przejrzeć ofertę Bo Concept.

 

Przytulny minimalizm, czyli klimatyczny styl, który warto zaprosić do swoich wnętrz

 

Nie ma znaczenie czy jest to fotel do salonu czy krzesła do jadalni – w każdym przypadku estetyka może iść w parze z wygodą i ponadczasową funkcjonalnością. Takie właśnie są klimatyczne, duńskie meble i dodatki, co zapewnia efekt w postaci ciepłego minimalizmu. Co go wyróżnia? Delikatne tekstylia i dywany z lnu i wełny, choć nie tylko. Są one odzwierciedleniem umiłowania do naturalnych rozwiązań. Równie chętnie sięgamy po  designerskie lampy, jeśli zależy nam na jak najlepszym doświetleniu. Kolorystyka wnętrza jest utrzymana w stonowanych barwach, wśród których króluje biel i beże. Jeśli cenimy kolory to warto zdecydować się na nie w dodatkach, które ożywią przestrzeń i podkreślą jej charakter.

 

Wybierz meble i dodatki i stwórz wnętrze w przytulnym, duńskim stylu

 

Jeśli nie wiesz od czego zacząć aranżację wnętrza w stylu duńskim to sprawdź ofertę mebli i dodatków Bo Concept. Dzięki temu wybór wyposażenie nie będzie tak trudny jak może się to początkowo wydawać, a ponadto zyskasz również meble, które posłużą na długi czas, tworząc modną i przyjazną przestrzeń mieszkania.

Naturalny kolor i oryginalne formy w mieszkaniu to cechy wyróżniające styl duński. Jeśli marzysz by Twoje wnętrze tak właśnie wyglądało i nawiązywało do lat 30. minionego wieku – wybierz meble i dodatki od Bo Concept.. Znajdziesz wśród nich prawdziwe, duńskie perełki designu w najlepszym wydaniu i ponadczasowej kolorystyce.